فارس پیکس

آمریکا مسئول فاجعه انسانی در سوریه هست • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

وزارت خارجه روسیه اعلام کـــرده که با وجود اقدامات سازمان ملل، گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق همچنان از کمک‌ها و حمایت خارجی برخوردارند.

به نقل فارس پیک، «نخستگ سیرومولوتف» معاون وزیر خارجه روسیه که مسئولیت هماهنگی‌های ضدتروریسم در این وزارتخانه را برعهده دارد اعلام کـــرد که با وجود گام‌های برداشته انجام گرفته توسط سازمان ملل، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی هنوز تجهیزات نظامی، حیاتیاتف تسلیحات و پوشش سیاسی از خارج از سوریه و عراق دریافت می‌کنند.

بنا بر این گزارش، وی در گفت‌وگو با رویدادگزاری «ریانووستی» نقل کرد هست: «بدون تردید، چالش اصلی که جامعه بین‌المللی با آن مواجه هست، مقابله با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی از جمله جبهه‌النصره و نابودی آنههست».

وی افزود:‌ «متأسفانه، با وجود گام‌های برداشته انجام گرفته توسط سازمان ملل، هنوز شاهد آن هستیم که داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، منابع مالی، تجهیزات نظامی و دیگر کمک‌ها را از خارج دریافت می‌کنند».

بنا به اعلام این دیپلمات روس، ترورسیت‌ها این کمک‌ها را در قالب اقدامات برخی کشورها با ادعای مشارکت در مبارزات ضدتروریستی و در اصل برای دستیابی به اهداف ژئوپولتیک و سیاسی خود در ناحیه دریافت می‌کنند.

سیرومولوتف در بخش دیگری از اظهاراتش، تأکید کـــرد، تکرار اشتباهات ائتلاف آمریکا در رقه خسارات جبران‌ناپذیری به زیرساخت غیرنظامی در این منطقه در سوریه وارد آورده هست و این در شرایطی هست که عدم دسترسی آقام این ناحیه به کمک‌های انسانی باعث وقوع یک فاجعه انسانی انجام گرفته هست.

وی تأکید کـــرد: «اقدامات آمریکا و متحدان این کشور در سوریه تکمیلا با آنچه که روسیه در این کشور خاورمیانه انجام می‌دهد، متفاوت هست».