فارس پیکس

تلاش ترامپ برای توسعه زرادخانه هسته‌ای آمریکا • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

ان بی سی نیوز در گزارشی اعلام کـــرد مدیر جمهور آمریکا خوهستار توسعه انجام گرفتید زرادخانه هسته‌ای آمریکهست.

به نقل فارس پیک، مدیر جمهور آمریکا با مشاوران امنیتی ملی خود حضور داشتند، اعلام کـــرد ترامپ خوهستار توسعه انجام گرفتید زرادخانه هسته ای آمریکهست.

این اظهارات گزارش انجام گرفته ترامپ در بحبوحه تنش های انجام گرفتید آمریکا با کره شمالی و در حالی منتشر انجام گرفت که پیش بینی می شود مدیر جمهور آمریکا از تایید موافقتنامه هسته ای ایران خودداری کند.

 

مدیر جمهور آمریکا این اظهارات را ماه ژوئیه و پس از نشان دادن نموداری مطرح کـــرد که نشان می داد ذخایر تسلیحات هسته ای آمریکا از ۳۲۰۰۰ سلاح هسته ای در دهه ۱۹۶۰ کاهش یافته هست. او نقل کرد هست، می خواهد آمریکا همان تعداد سلاح هسته ای را در اختیار داشته باانجام گرفت.

 

بنا بر اعلام فدراسیون دانشمندان آمریکایی، آمریکا اکنون چهار هزار کلاهک هسته ای دارد که برای هستفاده در ذخایر ارتش این کشور منظور انجام گرفته هست.

 

اما مدیر جمهور آمریکا روز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: گزارش ان بی سی نیوز در مورد اینکه من می خواهم زرادخانه هسته ای آمریکا را ۱۰ برابر کنم دروغ هست.

 

مدیر جمهور آمریکا ماه فوریه در مصاحبه با رویدادگزاری رویترز نقل کرد بود، می خواهد زرادخانه هسته ای این کشور در صدر قرار داشته باانجام گرفت.

 

ان بی سی نیوز گزارش داد اگر چه روسای جمهور آمریکا طی سال‌ها، ذخایر تسلیحاتی این کشور را نوسازی کـــرده‌اند اما افزودن به زرادخانه هسته ای یا ساخت سلاح های ممنوعه ، نقض پیمان هایی هست که بر مقابله با تسلیحات هسته ای تاکید دارد.