فارس پیکس

سهم کم ایران در تجارت محصولات حلال • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

سهم کم ایران در تجارت محصولات حلال

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

سازمان ملی هستاندارد در زمینه تجارت غذا و گردشگری حلال با همکاری علمای بزرگوار تدابیر اساسی اندیشیده هست.

به نقل فارس پیک، نیره پیروز بخت در همایش تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده هستاندارد آذربایجان شرقی، با بیان اینکه هستاندارد مقوله ای جدید نیست بلکه از دیر باز در عالم هستی جاری بوده هست، اظهار کـــرد: مقوله ی هستاندارد طی سال های گذشته شکل علمی به خود گرفته و فعالیت آن در پایانی کشورهای جهان گسترش پیدا کـــرده هست.

وی با اشاره به شعار “خاطر جمع باش، کالای هستاندارد ایرانی میخرم”، که توسط سازمان ملی هستاندارد کشور انتخاب انجام گرفته هست، گفت: این جمله صرفا شعار نبوده و ما همواره از حقوق مصرف کنندگان دفاع می کنیم.

پیروزبخت یادآور انجام گرفت: سازمان ملی هستاندارد ایران از سال ۱۳۴۶ عضو سازمان بین المللی هستاندارد انجام گرفته و امسال پوستر روز جهانی سازمان بین المللی هستاندارد توسط فردی ایرانی طراحی انجام گرفته که با شعار “هستانداردها، منطقهها را هوشمند می کند”، به این سازمان ارائه انجام گرفته هست.

مدیر سازمان ملی هستاندارد ایران با اشاره به اینکه از سوی مسئولان کشوری به بحث دولت الکترونیک و هوشمندی خدمات، تاکید زیادی انجام گرفته هست، گفت: یکی از حیاتی ترین مبحث هستاندارد سازی تسهیل تجارت و مبادلات بین کشورههست.

وی تاکید کـــرد: امروزه هر چه در کشور ما تولید می شود باید در کشورهای دیگر نیز مورد هستفاده قرار گرفته و پایانی انسان های این دنیا به عنوان مخلوق خداوند به این تولیدات دسترسی داشته باشند.

پیروزبخت خاطرنشان کـــرد: با توجه به بحران های زیست محیطی در کشور، توجه ویژه به این مسائل ضروری بوده و باید برای حل آن تدابیر موثر و اساسی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه سازمان ملی هستاندارد ایران در عرصه ملی و بین المللی فعالیت های موثری انجام داده هست، اظهار کـــرد: این سازمان در بحث انرژی هر سه ماه یک مرتبه، گزارش تکمیلی از مصرف بهینه ی انرژی به دولت ارائه می دهد و در خصوص هستاندارد های مواد غذایی، محیط زیست و جایگاه های اختصاصی سوخت CNG ورود پیدا کـــرده هست.

وی با اشاره به آخرین وضعیت سازمان ملی هستاندارد ایران در سازمان بین المللی هستاندارد، اظهار کـــرد: بعد از ۵۰ سال عضویت سازمان هستاندارد ملی ایران در سازمان ایزو، سال جاری یک بانوی ایرانی به عنوان عضوی از کارگروه هیئت مدیره ی فنی ایزو انتخاب انجام گرفته که موجب سربلندی و افتخار کشورمان هست.

پیروزبخت با اشاره به اینکه سازمان ملی هستاندارد در حوزه ی هستانداردهای غذایی و کشاورزی مسئولیت و مدیریت را بر عهده گرفته هست، افزود: حدود ۱۸ کشور عربی در این زمینه تحت نظارت سازمان ملی هستاندارد ایران فعالیت می کنند.