فارس پیکس

عشق ورزیدن درونگراها چه تفاوتی با سایر افراد دارد؟ • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

یکی از حیاتی‌ترین نیازهای اغلب ما در رابطه‌ی عاطفی، شنیدن جملات محبت‌آمیز و بیان صریح عواطف از سوی شریک عاطفی‌مان هست. اینکه دقیقا در دل شریک عاطفی یا معشوق آدم چه می‌گذرد موضوعی حیاتی و حیاتی‌ هست خصوصا زمانی که هنوز شناخت زیادی از هم نداریم. امروز برایتان نکاتی خواندنی آماده کـــرده‌ایم که کمک‌تان می‌کند اگر همسری درونگرا دارید، بتوانید ارتباطی مؤثر و لذت‌بخش را با او تجربه کنید.

با یک درونگرا طرف هستید؟

آیا همسر شما فردی درونگرهست؟ افراد درونگرا، شخصیت نوع B دارند. آنها از تنها بودن با خودشان لذت می‌برند، بهترین ایده‌ها زمانی به ذهن‌شان می‌رسد که تنها هستند، معمولا شروع کننده‌ی گفت‌وگوها نیستند و به‌اندازه‌ی سایر آقام، تماس تلفنی برقرار نمی‌کنند و پیامک یا ایمیل ارسال نمی‌کنند. نحوه رفتار با فرد درونگرا شاید در اوایل رابطه دشوار به‌نظر برسد. اینکه بدانیم شریک عاطفی‌مان چگونه ابراز عشق می‌کند و زبان احساسش را بفهمیم واقعا نکات حیاتیی هستند.

مثلا یکی از ویژگی‌های اساسی درونگراها، زیاد‌ازحد فکرکـــردن آنها (overthinking) هست. این ویژگی باعث می‌شود آنها گاهی اوقات دست به عمل نخانومند و گرفتار شوند؛ اما از سوی دیگر، دقیقا به همین دلیل، آنها همسران بهتری هستند.

در زیر، ۷ ویژگی عشق‌ ورزیدن آنها را خواهیم خواند.

۱. افراد درونگرا در ارتباط با آقام، حالت صفرویک دارند

شما یا برای افراد درونگرا اهمیت زیاد زیادی دارید یا کوچکترین اهمیتی برای آنها ندارید. بگذارید این مسئله را واضح‌تر بیان کنم: افراد درونگرا گروه کوچکی از افراد را به‌عنوان دوستان خود انتخاب می‌کنند و پایان عشق و علاقه و توجه خود را صرف این تعداد اندک از افراد می‌کنند. اگر شما جزو این دسته‌ی زیاد کوچک باشید، سود زیادی خواهید برد. برخلاف انسان‌های درونگرا، انسان‌های برونگرا، عشق و علاقه‌ی خود را میان انسان‌های بی‌شماری تقسیم می‌کنند؛ حالتی که معمولا اطرافیان آنها از ۱۰۰ درصد توجه و علاقه‌ی آنها بهره‌مند نمی‌شوند.

یک فرد درونگرا صددرصد توجه و انرژی (و درنتیجه عشق) خود را صرف این افراد معدود می‌کند. آنها ترجیح می‌دهند که این ۱۰۰ درصد را صرف اشخاص زیاد کمی کنند تا اینکه به افراد زیادی تنها بخش اندکی را اختصاص بدهند.

۲. افراد درونگرا شنونده‌های زیاد نیکوی هستند

عشق ورزیدن افراد درونگرا، گوش دادن

افراد درونگرا تنهایی خود را ترجیح می‌دهند. ازسوی‌دیگر آنها افزایش علاقه‌مند به دریافت هشدارات هستند تا توزیع آن. درونگراها ترجیح می‌دهند که شما صحبت کنید و آنها گوش دهند.

این ویژگی خیلی هیجان‌انگیز هست. به این ترتیب شما با فردی طرف هستید که واقعا به شما گوش می‌کند و منتظر لحظه‌ای نیست که نوبت حرف‌زدن او فرا برسد. به این گونه هست که یک زوج، افزایش با هم ارتباط برقرار می‌کنند، در مورد یکدیگر افزایش یاد می‌گیرند، مسائلی را که برای طرف مقابل حیاتی هست، درک می‌کنند و از احساسات یکدیگر، مطلع می‌شوند.

۳. افراد درونگرا به‌جای صحبت از عشق، آن را نشان می‌دهند

عشق ورزیدن افراد درونگرا، نشان دادن عشق

افراد درونگرا، اهل کارهای فوق‌العاده بزرگ و ژست‌های عاشقانه نیستند و به این ویژگی خود آگاه‌اند. بنابراین انتظار نداشته باشید که همسر درونگرای شما، نام‌تان را از فراز قله‌ها فریاد بخانومد. درونگراها افرادی هستند که تایمی تا دیر تایم کار می‌کنید، برای‌تان غذا می‌گیرند و به محل کارتان می‌آیند. آنها با هستفاده از موضوعاتی که بین خودتان جالب هست، یک پروژه‌ی هنری می‌ساخانومد و به شما تقدیم می‌کنند.

این ویژگی به سبب گوش‌ دادن آنههست؛ آنها عمیقا به شما گوش می‌دهند و بهتر از هرکس دیگری می‌دانند که شما به چه چیزی احتیاج دارید.

۴. افراد درونگرا حسود نیستند

درونگراها زیاد از هر فرد دیگری، ارزش فضای شخصی را در می‌یابند. به همین دلیل، تایمی بیرون می‌روید تا زمان خود را با دوستان‌تان بگذرانید، آنها نگران‌تان نمی‌شوند و حسادت نمی‌ورخانومد. آنها از این زمان هستفاده می‌کنند تا انرژی بگیرند.

برای افراد درونگرا، در کنار افراد دیگر بودن، انرژی آنها را تخلیه می‌کند. آنها به این زمان‌ها احتیاج دارند تا کمی با خود تنها باشند و انرژی کسب کنند. این ویژگی از سوی دیگر باعث می‌شود تا اگر شما بخواهید زمانی را به تنهایی با خود سپری کنید، آنها تکمیلا درک کنند.

۵. افراد درونگرا به‌انجام گرفتت صبورند

برای افراد درونگرا زمان زیادی طول می‌کانجام گرفت تا حال‌وهوای یک موقعیت بر آنها اثر بگذارد؛ آنها اهل «دم را غنیمت شآقان» نیستند.

افراد برونگرا از هر فرصتی هستفاده می‌کنند و در لحظه تصمیم می‌گیرند، اما افراد درونگرا زیاد صبور و مدام درحال تفکر هستند. تصمیم‌های ناگهانی و عجولانه در معماری ذهنی افراد درونگرا جایی ندارد.

افراد درونگرا به دلیل صبور بودن در برخورد با بحران‌ها و مشکلاتِ رابطه، زیاد نیکو واکنش نشان می‌دهند و همسران نیکوی هستند. همه تا زمانی‌که رابطه به نیکوی پیش می‌رود، همسر نیکوی هستند؛ اما افراد درونگرا حتی تایمی همه چیز مطابق میل‌شان نیست، باز هم همسران نیکوی هستند.

۶. افراد درونگرا به رانجام گرفت شخصی بها می‌دهند

آیا همسری می‌خواهید که مدام بهتر و بهتر شود؟ افراد درونگرا به وجود خود اهمیت زیادی می‌دهند؛ بنابراین به دنبال رانجام گرفت شخصی و بهبود شخصیت خود هستند. نگاه انتقادی آنها به درون‌شان باعث می‌شود مدام به بهبود شخصیت خود فکر کنند.

۷. افراد درونگرا اشتباهات خود را قبول و تصحیح می‌کنند

عشق ورزیدن افراد درونگرا، پذیرش اشتباهات

افراد درونگرا مدام خودشان را قضاوت می‌کنند و درحال تجزیه‌و‌تحلیل تصمیمات‌شان هستند. هیچ همسری به بدی شخصی نیست که اشتباهی مرتکب می‌شود و به خاطر غرورش حاضر به پذیرش آن نیست؛ افراد درونگرا این‌گونه نیستند.

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید

در هر مذاکره‌ای پاسخ بله بگیرید، مذاکره بر سر حقوق افزایش، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره


۴۲۰۰۰تومان