فارس پیکس

عواقب خطرناک خواب شبانه کاهش از ۶ ساعت • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

عواقب خطرناک خواب شبانه کاهش از ۶ ساعت

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

محققان اروپایی دریافتند خواب شبانه کاهش از ۶ ساعت به اندازه مصرف الکل به مغز آسیب می‌خانومد و موجب بروز اختلال شناختی حاد می‌شود.

به نقل فارس پیک، نتیجه تازه‌ترین تحقیقات نشان داده هست خواب کاهش از ۶ ساعت می‌تواند زیاد از هر عامل دیگری به مغز آسیب بخانومد.

بر اساس مطالعات انجام انجام گرفته، کمبود خواب افزایشین تأثیر خود را در مغز می‌گذارد و عواقب نگران کننده‌ای به جای می‌گذارد که زمینه بیماری‌های متعدد را فراهم می‌کند.

محققان دریافتند که محرومیت از خواب با اختلال شناختی حاد مرتبط هست، همچنین محرومیت از خواب باعث افزایش چاقی، افسردگی، حمله قلبی و سکته مغزی می‌شود.

طبق یک مطالعه جدید نگران کننده، خواب شبانه کاهش از ۶ ساعت، اگر به عادت تبدیل شود، در دراز مدت می‌تواند مشابه آسیب‌های مصرف الکل را در مغز ایجاد کند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، اثرات کمبود خواب، زیاد مخرب‌تر از آنچه که قبلا تصور می‌انجام گرفت، هست؛ کارشناسان این بیماری را مدرن می‌دانند.

طبق مطالعه شده، خواب هورمون‌های گرسنگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا خوابیدن نقش حیاتیی در تنظیم هورمون‌هایی دارد که بر گرسنگی تأثیر می‌گذارند، به همین دلیل محرومیت از خواب باعث افزایش اشتها و در نهایت منجر به چاقی می‌شود، ضمن اینکه محرومیت از خواب یکی از عوامل حیاتی بروز آلزایمر هست.