فارس پیکس

قیمت جهانی طلا اُفت کـــرد • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

قیمت جهانی طلا اُفت کـــرد

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۳۳۰ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به نقل فارس پیک، هرتعداد بعد از درخوهست دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا برای اتخاذ اقدامات سردشوارانه تر علیه کره شمالی، تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا رانجام گرفت داشته، اما با هم با تقویت شاخص ها در بازارهای بورس، قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۹ درصد کاهش به ۱۳۳۰ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۳۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

سهام های آسیایی که بعد از افزایش بی سابقه شاخص ها در بورس وال هستریت، در اوایل امروز به نزدیک بالاترین رقم های ۱۰ سال گذشته رسیده بود، کاهشی جزئی را شاهد بوده هست.

دومینیک اشنایدر، در موسسه مدیریت دارایی یو بی اس در هنگ کنگ گفت: «به نظر می رسد که شاخص ها در بازارهای بورس آسیا رکوردهای جدیدی را تجربه کـــرده هست. این بدان معنهست که آقام می خواهند ریسک کنند.»

وی افزود: «من فکر می کنم این نشان دهنده وضعیت مساعد اقتصادی هست و کاهش اشتها برای ریسک پذیری در حال از بین رفتن هست.»

دونالد ترامپ، مدیر جمهوری امریکا اعلام کـــرد، تحریم های تصویب انجام گرفته علیه کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل یک گام کوچک هست و به هیچ وجه با آنچه باید برای مقابله با پلن هسته ای این کشور صورت گیرد، قابل مقایسه نیست.

معمولا در هنگام بالا گرفتن وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی، بازار طلا یک محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز اندکی افزایش داشت، در حالی که در مقابل سبد ارزهای معتبر جهانی با افت ۰٫۱ درصدی مواجه بود. اما دلار همچنان بالاتر از پایین ترین رقم دو سال و نیم گذشته که هفته پیش تجربه کـــرده بود باقی ماند.