فارس پیکس

قیمت نفت ۰.۱۷ درصد کاهش یافت • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

قیمت نفت ۰.۱۷ درصد کاهش یافت

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

قیمت نفت برنت که دیروز ۰.۸ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۹ سنت، معادل ۰.۱۷ درصد کاهش به ۵۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

به نقل فارس پیک، در حالی که انتشار گزارش هایی از افزایش میان ذخایر نفت خام در آمریکا و پیش بینی اوپک مبنی بر افزایش میزان تقاضا برای نفت در سال فردا میلادی، سیگنال های متناقضی به بازار ارسال کـــرده، قیمت نفت امروز با افت و خیز و نوسان همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت، امروز قیمت نفت خام آمریکا بعد از افزایش در معاملات نخستیه، بدون تغییر در رقم ۴۸ دلار و ۲۳ سنت باقی مانده هست. قیمت نفت خام آمریکا دیروز ۰٫۳ درصد رانجام گرفت داشت. قیمت نفت برنت نیز که دیروز ۰٫۸ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۹ سنت، معادل ۰٫۱۷ درصد کاهش به ۵۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

در حالی که تاثیرات طوفان های هاروی و ایرما بر تقاضا برای نفت خام و فرآورده های نفتی در آمریکا همچنان ادامه دارد، تفاوت قیمت بین نفت برنت و نفت خام آمریکا امروز با ۱۱ سنت افزایش به ۵ دلار و ۴۱ سنت رسید.

افت قیمت امروز پس از آن رخ می دهد که دیروز اوپک پیش بینی کـــرد که میزان تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت و موجب رانجام گرفت قیمت نفت انجام گرفت.

تحلیلگران هانجام گرفتار داده اند که آمارهای موجود از ذخایر نفت آمریکا احتمالا به دلیل وضعیت بد آب و هوایی تصویر تکمیلی از ذخایر نفت این کشور به دست نمی دهد، اما انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کـــرد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته تقریبا دو برابر میزان پیش بینی انجام گرفته افزایش داشته هست. پالایشگاه های آمریکا بعد از طوفان هاروی میزان تولید خود را کاهش داده اند، و این موجب کاهش میزان ذخایر بنزین و میعانات این کشور انجام گرفته هست.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفه منتهی به ۸ سپتامبر با ۶٫۲ میلیون بشکه افزایش به ۴۶۸٫۸ میلیون بشکه رسید، در حالی که تحلیلگران انتظار رانجام گرفت ۳٫۲ میلیون بشکه ای را داشتند.

آمار حتمی اداره هشدارات انرژی آمریکا از میزان ذخایر این کشور اواخر امروز منتشر می شود.