فارس پیکس

ماراتن افزایش قیمت در بازار نفت • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

ماراتن افزایش قیمت در بازار نفت

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

قیمت‌های نفت تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و نگرانی‌ها نسبت به تنش‌ها در خاورمیانه که ممکن هست روند عرضه را مختل سازد، افزایش پیدا کـــرد.

به نقل فارس پیک، نفت برنت که قیمت پایه برای بازار جهانی هست، ۵۸.۲۷ دلار در هر بشکه معامله انجام گرفت که ۳۹ سنت یا ۰.۷ درصد نسبت به قیمت نهایی معاملات سه شنبه افزایش داشت.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲.۱۳ دلار در هر بشکه معامله انجام گرفت که ۲۵ سنت یا ۰.۵ درصد نسبت به بهای معاملات روز گذشته افزایش نشان داد.

به نقل کرد معامله‌گران، قیمت‌ها تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و همچنین نگرانی‌ها نسبت به ناآرامی در عراق و تنش‌های فزاینده میان آمریکا و ایران که ممکن هست بر روند عرضه تاثیر منفی بگذارد، بالا رفته هست.

موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه اعلام کـــرد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۳ اکتبر، به میزان ۷.۱ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۶۱.۴ میلیون بشکه رسید. با این همه گزارش ماهانه اداره هشدارات انرژی آمریکا نشان داد تولید هفت ناحیه تولید نفت شیل این کشور در نوامبر، ۸۱ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۶.۱۲ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

آمار حتمی ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی روز جاری از سوی اداره هشدارات انرژی آمریکا منتشر خواهد انجام گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، تنش‌ها در خاورمیانه به معنای آن هست که هزینه ریسک در قیمت‌های بازارهای نفت گنجانده انجام گرفته هست. دولت عراق در واکنش به همه‌پرسی اخیر ناحیه کـــردستان درباره هستقلال، هفته جاری کنترل منطقه نفتی کرکوک را از نیروهای کـــرد پس گرفت.

به نقل کرد رابی فریزر، تحلیلگر کالا در شرکت اشنایدر الکتریک، ریسک ژئوپلیتیکی از بالا رفتن قیمت‌های نفت حمایت کـــرده اما قیمت‌ها به سطحی رسیده‌اند که برای تولیدکنندگان شیل آمریکا جذاب بوده و آنها را به افزایش تولید تشویق می‌کند. در حالی که رویدادهای اخیر در عراق، اختلال در روند تولید ناحیه نفت خیز این کشور را بدنبال داشته هست، دولت این کشور تاکید کـــرده که هر گونه کاهش تولید، متایمی و محدود خواهد بود.