فارس پیکس

مایکروسافت مرگ ویندوز فون را تایید کـــرد • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

مایکروسافت مرگ ویندوز فون را تایید کـــرد

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

شرکت مایکروسافت به طور حتمی اعلام کـــرد که دیگر از این پس سیستم عامل تلفن‌های همراه خود را توسعه نخواهد داد.

به نقل فارس پیک، شرکت مایکروسافت به طور حتمی پایان ارائه تلفن‌های هوشمند بر پایه ویندوز فون را اعلام کـــرد.

جو بلفیور- مدیر بخش «مایکروسافت اکسپرینس- در پیامی در صفحه کاربری خود در توییتر گفت هیچ موبایل مبتنی بر ویندوز فون در دست ساخت نیست.

وی در این توییت نوشت: «به صورت حتم ما به پشتیبانی از این سرویس ادامه خواهیم داد – مانند رفع باگ، ارائه آپدیت‌های امنیتی و غیره – اما ایجاد قابلیت‌های جدید اکنون در تمرکز ما قرار ندارد.»

ویندوز فون اکنون در «حالت سرویس» قرار گرفته هست. این امر به این معنی هست که مایکروسافت به ارائه خدمات و آپدیت‌های امنیتی به دستگاه‌های مبنتی بر ویندوز فون ادامه خواهد داد؛ با این‌حال، این سیستم عامل را توسعه نخواهد داد.

ویندوز فون برای مدتی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کـــرده هست. یکی از دلایل بروز این مشکلات، ناتوانی تلفن‌های همراه هوشمند ویندوز فون در رقابت با آیفون‌های شرکت اپل و تنوع دستگاه‌های اندرویدی به حساب می‌آید.

مایکروسافت نخستین بار سیستم عامل ویندوز فون را در سال ۲۰۱۰ معرفی کـــرد و در پی آن، تعداد نسخه دیگر از آن را منتشر کـــرد. شرکت مایکروسافت امیدوار بود با خرید بخش لومیای نوکیا در سال ۲۰۱۴، تولید تلفن‌های همراه هوشمند خود را افزایش دهد. اما این تلفن‌های همراه هرگز به موفقیت‌های بزرگ دست نیافتند و موجب انجام گرفتند مایکروسافت با خسارات عمده‌ای روبرو شود.

اکنون شایعاتی درباره احتمال معرفی تلفن‌ همراهی به نام «سرفیس فون» به گوش می‌رسد که می‌تواند محصولات سرفیس پرو و سرفیس لپتاپ این شرکت را تکمیل کند. اما تا کنون شواهد قابل هستنادی درباره این دستگاه منتشر نانجام گرفته هست.