فارس پیکس

معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

شناسنامه‌ی کتاب

عنوان اصلی: Think and Grow Rich

عنوان فارسی: بیندیشید و ثروتمند شوید

نویسنده: ناپلئون هیل

سال انتشار: ۱۹۳۷

درباره‌ی کتاب

از عنوان این کتاب می‌توانید حدس بخانومید که در مورد موفق انجام گرفتن در تجارت یا پول‌دار انجام گرفتن هست. اگرچه این انگیزه‌ی نخستیه برای نوشتن این کتاب بود، ولی نهایتا نتیجه‌ی این کتاب برای پایان جنبه‌های خانومدگی به‌کار می‌آید. ۱۳ قدم در این کتاب معرفی انجام گرفته‌اند که نتیجه‌ی تحقیقات ۲۰ ساله‌ی نویسنده از ۵۰۰ فرد موفق در زمینه‌های مختلف هستند. این ۱۳ قدم را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم:

 1. علاقه: نقطه‌ی عطف همه‌ی موفقیت‌ها؛
 2. ایمان: مجسم کـــردن و ایمان‌داشتن به چیزی که به آن علاقه دارید؛
 3. پیشنهاد دادن خود‌به‌خود: وسیله‌ای برای تأثیر گذاشتن روی ذهن ناخودآگاه؛
 4. دانش تخصصی: تجربیات شخصی و مشاهدات؛
 5. تصور: کارگاه ذهن؛
 6. پلن‌ریزی دقیق: عمل کـــردن طبق آنچه بدان علاقه داریم؛
 7. تصمیم: غلبه بر به تعویق انداختن؛
 8. پشت‌کار: تلاش همیشگی برای به‌وجود آوردن ایمان؛
 9. قدرت عقل‌کل: نیروی محرکه؛
 10. اسرار تتکمیل جنسی؛
 11. ذهن ناخودآگاه: حلقه‌ی ارتباطی؛
 12. مغز: انتشار و دریافت افکار؛
 13. حس ششم: درِ معبد خِرَد.

آیا این کتاب برای شمهست؟

این کتاب فقط برای کسانی نیست که می‌خواهند در تجارت خود موفق شوند یا پول زیادی به‌دست آورند. به صورت حتم که این کتاب می‌تواند به این موارد هم کمک کند، ولی در واقع هر دنبالی که داشته باشید و به هر سمتی که در حال حرکت باشید، محتویات این کتاب می‌تواند برای رسیدن به آن به شما کمک کند.

در حاشیه

کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» هنوز یکی از بهترین کتاب‌های توسعه‌ی فردی در بازار هست که از زمان نخستین انتشار خود ۷۵ میلیون نسخه فروش کـــرده هست.

ناپلئون هیل کتاب‌های دیگری هم در این زمینه نوشته هست که همگی از موفقیت و ارزش مشابهی برخوردارند. کتاب‌هایی مانند «قانون موفقیت»، «موفقیت از طریق مثبت اندیشی» و «کلید موفقیت ناپلئون هیل» ازجمله‌ی این کتاب‌ها هستند.

ناپلئون هیل یکی از نخستین نویسنده‌ها در حوزه‌ی توسعه فردی و یکی از بزرگ‌ترین نویسنده‌ها در حوزه‌ی موفقیت هست. معروف‌ترین کار او، بیندیشید و ثروت‌مند شوید (۱۹۳۷)، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بوده هست (در زمان مرگ هیل در ۱۹۷۰، این کتاب افزایش از ۲۰ میلیون نسخه فروش داشت). کتاب‌های هیل در مورد قدرت عقاید شخصی و نقشی هستند که این عقاید در موفقیت شخصی گیم می‌کنند. او بین سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ مشاور مدیر جمهور روزولت بود. یکی از نقل کرد‌های معروف او این هست که «آنچه ذهن می‌تواند تصور و باور کند، قابل دست‌یابی هست» و این‌که این اتفاق فارس پیک می‌افتد و فارس پیک عقیده و تفکر می‌تواند باعث موفقیت یک فرد معمولی شود، یکی از موضوعات اصلی کتاب‌های هیل هست.

تهیه انجام گرفته در: chetor.com