فارس پیکس

نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد

دسته بندی : متن موزیک تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

 

پرنده جدید به صورت خاص بر اساس نیازهای واحد های تفنگداران دریایی ارتش آمریکا ساخته شده و درست مانند پرنده فوق العاده V-22_Osperey از مفهوم گهواره متحرک پیشرانه ها یا به اصطلاح فناوری Tiltt Rotor برخوردار شده که به این هواگردها اجازه می دهد مانند یک هیلیکوپتر به صورت عمودی به نشست و برخاســت از روی سطح بپردازند.

حال آنکه پس از بلند شدن و چرخش صحیح گهواره پیشرانه ها، پهپاد عملا تبدیل به یک هواپیما می شود که می تواند با سرعت به مراتب بالاتری مسافت های دورتر را بپیماید.

رویایی که ادامه دارد

بنابر ادعای سازنده، Vigilant می تواند ماموریت های شناسایی رزمی را از پایگاه های زمینی و یا عرشه شناورهای دریایی انجام دهد. براساس برنامه های موجود و اگر همه چیزی به خوبی پیش برود، پرنده بدون سرنشین جدید تا ســال ۲۰۲۳ برای شرکت در ماموریت های رزمی آماده خواهد بود.

ماندگاری پروازی V-247 به قدری خواهد بود که تنها دو فروند از آن می توانند پوشش ۲۴ ساعته را برای ماموریت های شناسایی و مراقبت برفراز آسمان منطقه فراهم آورند. سازنده امیدوار اســت بتواند فن آوری هایی همچون سوخت گیری هوایی و توان حمل جنگ افزار را نیز تا زمان ساخت به صورت کامل توسعه دهد.

 Tiltt Rotor 3 نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد

با جمع کردن پروانه ها، این پرنده می تواند در فضای عرشه ناوشکن های خانواده US DDG نیز جای بگیرد. بهره گیری از اصولی مانند طراحی باز و سازه ماجولار انعطاف پذیری عملیاتی بالایی برای Vigilant به همراه می آورند برای مثال جایگاه های اتصال تجهیزات خارجی میتوانند برای اتصال مخازن سوخت خارجی یا غلاف های شناسایی مخصوص مورد اســتفاده قرار بگیرند، اســتفاده از آن ها برای سوار کردن موشک های هوا به زمین هدایت شونده ضد زره هل فایر یا نمونه های جدیدتر JAGM نیز دور از دسترس نخواهند بود. علاوه بر این شرکت در نقش هایی مانند رله مخابراتی یا نمونه مخصوص نبرد الکترونیک نیز امکان پذیر اســت.

چشم به فرداها

تیم مهندسی امیدوار اســت بتواند بارمزد قابل حملی در حدود ۹۰۰ تا ۴۱۰۰ کیلوگرم را با توجه به نحوه برخاســتن از زمین برای v-247 فراهم آورد که در یک کلام فوق العاده خواهد بود. حداکثر سرعت این پرنده احتمالا مانند آسپری به حدود ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسد که در کنار سقف پروازی بالاتر از ۷ هزار متر، می تواند دایره عملیاتی به شعاع ۲۶۰۰ کیلومتر یا ماندگاری پروازی برابر ۱۷ ساعت را برای آن به ارمغان آورد.

 Tiltt Rotor 4 نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد

فناوری ساخت هواگردهای بدون سرنشین در ســال های اخیر رشد فوق العاده داشته، هزینه پایین تر در مقایسه با نمونه های سرنشین دار، ریسک کمتر از دست دادن خدمه در ماموریت های خطرناک و ماندگاری پروازی فوق العاده بالا مواردی هستند که هر روز فرماندهی نیروهای هوایی جهان را بیشتر به سمت اســتفاده از این پرنده ها ترغیب می کنند.

منبع : topgun

1497891321 648 dfdsfdsf نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته نگاهی به پهپاد تیلت روتر ، رویایی که ادامه دارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.