فارس پیکس

وضعیت معقول شرکت صنایع مس در بازار سرمایه • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

وضعیت معقول شرکت صنایع مس در بازار سرمایه

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

مدیر نظارت و بازار نخستیه سازمان بورس اعلام کـــرد:

مدیر نظارت و بازار نخستیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور تصریح کـــرد: عمده محصولات این شرکت صادر می شود و شرکت مس وضعیت معقولی دارد.

به نقل  فارس پیک، علی بیگ زاده در حاشیه بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه در گفت‌وگو با رویدادنگار ایسنا اظهار کـــرد: با توجه به درخوهست افزایش سرمایه شرکت مس، پروژه هایی که به عنوان مبنای افزایش سرمایه مطرح انجام گرفته بود، بازدیدی انجام انجام گرفت.

وی افزود: در این بازدید از وضعیت پروژه‌ها، منابع و محل مصرف افزایش سرمایه ای که سهامداران در اختیار شرکت قرار می دهند بررسی انجام گرفت و روی منابع و محل هایی که افزایش سرمایه ای که هزینه می شود بررسی شد.

بیک زاده ادامه داد: در این بازدید با توضیحاتی که مسئولین شرکت مس دادند و مستنداتی که در افزایش سرمایه دیده بودیم حجم زیادی از پروژه های نوسازی و بهساری فرایند تولید در حال انجام هست که پیشرفت نیکوی داشته هست که این موضوع برای سهامداران اهمیت دارد.

مدیر نظارت و بازار نخستیه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور خاطرنشان کـــرد: سهامداران اگر از این وضعیت آگاه شوند شرایط بهتری برای مس رقم خواهد خورد چون برای سهامدار حیاتی هست، منابعی که در افزایش سرمایه می آید در جهت پروژه های شرکت و افزایش کارایی و حجم تولید هزینه شود.

مدیر مس ناحیه کرمان نیز گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان یکی از بزرگترین شرکت بورسی مورد توجه بازار سرمایه هست و سهامداران متداوم آن را رصد کـــرده و به دنبال کاهش قیمت پایان انجام گرفته و افزایش تولید این شرکت هستند.

به نقل ایسنا، محمد حسنی در بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار کشور از مجتمع مس سرچشمه اظهار کـــرد: شرکت صنایع مس سه معدن بزرگ دارد که بزرگترین آن معدن مس سرچشمه هست و این معدن جزو معادن مشهور دنیا هست.

وی افزود: در سرچشمه خط تکمیل تولید را داریم که از معدن تا پالایشگاه هست. در میدوک معدن و تغلیظ و در خاتون آباد ذوب و پالایشگاه را داریم و ظرفیت مجتمع مس سرچشمه در تغلیظ ۳٫۵ برابر و در ذوب ۲ برابر معادن میدوک و خاتون آباد هست.

مدیر مس ناحیه کرمان خاطرنشان کـــرد: مجموعه این سه معدن سالانه ۲۱۰ هزار تن مس محتوا تولید می کنند که ۷۵ درصد مس محتوای شرکت ملی صنایع مس را شامل می شود و ۲۵ درصد مابقی در مس ناحیه آذربایجان(مس سونگون) تولید می شود.

حسنی افزود: ۳۵ میلیون تن سنگ سولفوری تولید می کنیم که تا دو میلیون تن دیگر نیز قابل افزایش هست و دو برابر این تعداد سنگ باطله برداشت می کنیم و مجموع عملیات خاکبرداری و باطله برداری ۱۰۵ میلیون تن در سال هست. مجموعاً ۸۰۰ هزار تن کنسانتره از این مقدار سنگ سولفوری تولید می شود. حجم آبی که برای این کار مصرف می شود در حال حاضر با این حجم تولید به ۱۹ میلیون مترمکعب رسیده هست.

این مقام ارانجام گرفت مس ناحیه کرمان به اجرای طرح جامع آب، اشاره و بیان کـــرد: تاسیسات تیکنر خمیری نصب انجام گرفته و آب قبل از اینکه به سد رسوبگیر برسد تا آنجا که می شود درصد جامد را بالا می بریم و آب به چرخه تولید بازمی گردد که این کار بزرگترین اقدام زیست محیطی و حفظ منابع آبی در کشور بوده و جایزه جهانی را برای شرکت مس به ارمغان آورده هست.