فارس پیکس

پاک کـــردن لکه خون با ۸ ماده‌ موثر که اثری از آن برجای نمی‌گذارد • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

پاک کـــردن لکه‌ خون به‌آسودهی با موادی که در هر خانه‌ای وجود دارد، امکان‌پذیر هست. به صورت حتم اگر قبل از خشک‌انجام گرفتن اقدام کنید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. با ما باشید تا با ۸ ماده‌ای که در پاک کـــردن لکه خون موثر هستند، آشنا شوید.

۱. سرکه

سرکه یکی از مؤثرترین راهکارها برای پاک‌کـــردن لکه‌ی خون هست. فرقی نمی‌کند که فارس پیک خودتان را زخمی کـــرده‌اید، درهرصورت باید هرچه سریع‌تر به‌فکر راه چاره باشید. قبل از خشک‌انجام گرفتن لکه‌ی خون به‌سادگی می‌‌توانید آن را پاک کنید، اما متاسفانه بعد از ۲۴ ساعت تقریبا هیچ‌چیز برای پاک‌کـــردن لکه‌ی خون مؤثر نیست. قبل از خشک‌انجام گرفتن خون مقداری سرکه‌ی سفید را روی لکه بریزید و ۵ تا ۱۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس لکه را با یک پارچه یا حوله بشویید. درصورت نیاز این کار را تکرار کنید.

۲. هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

این روش برای پاک‌کـــردن لکه‌ی خون تازه مؤثر هست. آب اکسیژنه‌ی ۳ درصد را روی لکه بریزید و با آب بشویید.

۳. آمونیاک

به‌سادگی می‌توان لکه‌ی عرق، خون و ادرار را با آمونیاک از بین برد. تنها کافی‌ هست محلول رقیق‌انجام گرفته‌ی آمونیاک با آب را روی لباسی که لک‌انجام گرفته بریزید و پس از تعداد دقیقه خیس‌خوردن، آن را بشویید.

۴. نوشابه

اگر بیرون از خانه هستید و تصادفا زخمی انجام گرفتید می‌توانید با هستفاده از نوشابه، لکه‌ی خون ایجادانجام گرفته روی لباس‌تان را پاک کنید. یک بطری نوشابه تهیه کنید و لکه را در آن خیس کنید. برای نتیجه‌ی بهتر اجازه دهید که لکه، یک روز در نوشابه بماند.

۵. دبلیو دی ۴۰

یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای پاک‌کـــردن لکه‌ی خون هستفاده از اسپری روان‌کار دبلیو دی ۴۰ هست. WD-40 را روی لکه اسپری کنید، تعداد دقیقه منتظر بمانید و سپس پارچه یا لباس لک‌انجام گرفته را بشویید. این اسپری باعث می‌شود که لکه با شست‌وشوی ساده، به‌آسودهی پاک شود. هرچه لکه خون تازه‌تر باانجام گرفت، پاک‌کـــردن آن نیز ساده‌تر هست. دبلیو دی ۴۰ برای پاک‌کـــردن لکه‌هایی مثل رژ لب، خاک، روغن و جوهر نیز مؤثر هست.

۶. نشهسته‌ی ذرت

نشهسته‌ی ذرت در پاک کـــردن لکه خون تازه موثر هست

اگر سریع‌تر اقدام کنید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. لکه‌ی خونی که روی لباس یا رومیزی ایجاد انجام گرفته، به‌آسودهی با این روش پاک می‌شود. نشهسته‌ی ذرت را با آب مخلوط کنید تا یک ماده‌ی خمیری ایجاد شود. خمیر را روی لکه بریزید و به‌آرامی مالش دهید. سپس پارچه را درمعرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود. پس از خشک‌انجام گرفتن، خمیر خشک‌انجام گرفته را از روی پارچه جدا کنید. درصورت نیاز این روند را مجدد تکرار کنید.

۷. پودر بچه

برای پاک‌کـــردن لکه‌ی خون تازه از روی پارچه یا مبل می‌توانید از ترکیب پودر بچه با آب، نوعی خمیر تهیه کنید و آن را روی لکه قرار دهید. پس از خشک‌انجام گرفتن، باقی‌مانده‌ی خمیر را جدا کنید. اگر لکه به‌نیکوی پاک نانجام گرفته، می‌توانید از نشهسته‌ی ذرت هستفاده کنید.

۸. آب شور سرد

پارچه‌ای که لک‌ انجام گرفته را به‌سرعت در آب شور سرد قرار بدهید و بگذارید که ۳ الی ۴ ساعت خیس بخورد. سپس با کمی مایع لباس‌شویی آن را بشویید.