فارس پیکس

چگونه خانومان را عاشق خود کنیم؟ • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

چگونه خانومان را عاشق خود کنیم؟

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶

باور کنید یا نه، ازدواج با شخص معقول می‌تواند در موفقیت شما تأثیرگذار باانجام گرفت. نکات زیادی وجود دارند که به آقاان کمک می‌کنند ازدواج موفق داشته باشند. احتمالا زیادی از شما کتاب معروف «آقاان مریخی، خانومان ونوسی» که سال‌ها پیش منتشر انجام گرفت را به یاد دارید. این کتاب در آن زمان نوعی توهم در ذهن همه ایجاد کـــرده بود که آقاان و خانومان از دو سیاره‌ی متفاوت هستند و بنابراین تفاوت آنها آن‌قدر زیاد هست که امید تعدادانی وجود ندارد بتوانند یکدیگر را درک کنند.

آقاان از مریخ و خانومان از ونوس آمده‌اند

این درست هست که آقاان و خانومان با یکدیگر تفاوت دارند، اما اشتباه نویسنده‌ی کتاب این بود که فقط آقاان و خانومان را از هم متفاوت می‌دانست. جملات او با این عبارات شروع می‌انجام گرفتند: «همه‌ی آقاان …» و «همه‌ی خانومان …». چه کسی نقل کرد هست که همه‌ی آقاان یکسان هستند؟ به همین ترتیب هیچ دو خانومی هم شبیه یکدیگر نیستند. همه‌ی انسان‌ها منحصربه‌فردند و بنابراین عشق و نفرت، امیدها و رؤیاها در هریک از آنها با دیگری متفاوت هست. همین تمایز سبب می‌شود انسان موجود خارق‌العاده‌ای باانجام گرفت.

۹ روش برای این‌که خانومان را عاشق خودتان کنید

این مطلب تکمیلا به جناب آقاان ارتباط دارد. به صورت حتم ممکن هست با خواندن مطالب فوق کمی ناامید انجام گرفته باشید و بگویید اگر پایان خانومان دنیا با یکدیگر متفاوت باشند چگونه می‌توان نوع صحبت کـــردن با هر کدام از آنها را به طور جداگانه یاد گرفت؟ نگران نباشید، با رعایت نکات زیر می‌توانید هر خانومی را با هر نوع خصوصیت عاشق خودتان کنید.

۱. به ظاهر شخص نگاه نکنید و شخصیت درونی او را ببینید

نخستین و حیاتی‌ترین نکته، درنظرگرفتن شخصیت فرد مقابل هست. در خانومدگی گذشته‌ی همه‌ی ما اتفاقات و مواردی وجود دارد که دوست نداریم آنها را به یاد بیاوریم. این گذشته ممکن هست بد، دردناک یا تحقیرآمیز باانجام گرفت. اما این مسائل ربطی به خودِ حقیقی ما ندارند. هر کس زیر پوست و هستخوانش یک شخصیت تکمیل دارد و به آن افتخار می‌کند. هنگامی‌که با کسی (خانوم، آقا یا حتی کودک) صحبت می‌کنید، به‌دنبال آن شخصیت درونی بگردید و با او صحبت کنید.

بااین‌حال، یافتن این شخصیت درونی در همه‌ی افراد به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. در برخی افراد، این شخصیت زیر شخصیت‌های عجیب‌وغریب و دروغین پنهان انجام گرفته هست. اگر نمی‌توانید به شخصیت درونی فرد مورد نظرتان دست یابید، تایم‌تان را تلف نکنید. راه‌تان را بگیرید و بروید.

۲. نخستین زمینه‌های مشترک و تفاهم از اهمیت زیادی برخوردارند

تعامل با دیگران در اماکن عمومی

اگر می‌خواهید خودتان کسی را پیدا کنید (و نه مادرتان!)، سعی کنید افزایش در مکان‌های عمومی حضور پیدا کنید. تعامل با دیگران به تقویت مهارت های ارتباطی کمک می‌کند. فرض می‌کنیم در نهایت کسی را پیدا کـــرده‌اید که دوست دارید با او آشنا شوید. بهتر هست نحوه برخورد در نخستین ملاقات را یاد بگیرید زیرا نخستین برخوردهای شما زیاد حیاتی هستند.

افزایش خانم‌ها به جواهرات و لباس‌های زیبا علاقه دارند و برای انتخاب آن تایم زیادی صرف می‌کنند. بنابراین، جملات سحرآمیزی مانند «این دست‌بند چه‌قدر ظریف هست و به دست‌تان می‌آید» یا «این روسری زیاد زیبا، واقعا براخانومده‌ی شمهست» می‌توانند تأثیر نیکوی روی آنها بگذارند. خواهید دید که به‌سادگی احساس نیکوی درباره‌ی شما پیدا می‌کنند.

۳. به او اجازه بدهید درباره‌ی خودش صحبت کند

این گزینه از همه آسان‌تر هست. فقط شنونده نیکوی باشید و گاهی نیز پاسخ‌هایی بدهید که نشان دهد متوجه‌ی موضوع هستید. به مثال قبل برگردیم. شما از جواهر یا روسری یا حتی ژاکت خانم تعریف کـــرده‌اید و مکالمه‌تان آغاز انجام گرفته هست. معمولا او بحث را با صحبت درباره‌ی آن جواهر یا چیزی که از آن تعریف کـــرده‌اید ادامه خواهد داد. مثلا می‌گوید: «مادرم این دست‌بند را برای روز تولدم به من هدیه داد.» سپس شما لبخند می‌خانومید و می‌گویید: «چه مادر خوش‌سلیقه‌ای دارید!» یا چیزی شبیه به آن که می‌دانید از آن خوشش می‌آید.

حواس‌تان جمع باانجام گرفت! به‌هیچ‌عنوان از خودتان صحبت نکنید و با همه‌ی قدرت‌تان در برابر این وسوسه مقاومت کنید. این گفت‌وگو به طور تکمیل درباره‌ی اوست و ابداً نباید از خودتان حرفی بخانومید.

۴. از صحبت درباره‌ی چیزهایی که ممکن هست سبب اختلاف نظر شوند اجتناب کنید

سریع‌ترین راه ممکن برای اینکه یک خانم را از خودتان بیزار کنید، این هست که دقیقا دنباله‌ی حرفی را که می‌دانید با آن مخالف هست بگیرید و سعی کنید او را متقاعد کنید که در اشتباه هست. فکر می‌کنید اگر خودتان را باهوش، عالی، قوی و در مقابل، او را کندذهن، ضعیف یا نادان جلوه دهید، تحت‌تأثیر قرار خواهد گرفت؟ خیر. تکمیلا برتصویر، این آخرین باری هست که او را می‌بینید! در نهایت فقط خودتان را سرخانومش خواهید کـــرد. به‌جای این کار سعی کنید درباره‌ی چیزهایی صحبت کنید که هر دو درباره‌ی آن با یکدیگر توافق دارید.

به‌عنوان مثال، یکی از این مسائل سیهست هست. سیهست، مذهب و مسائلی از این قبیل معمولا با اختلاف‌ عقیده همراه هستند. ابداً چه نیازی هست که درباره‌ی این موضوعات در چنین ملاقات‌هایی صحبت کنید؟

۵. به حریم شخصی‌اش احترام بگذارید

احترام به حریم شخصی دیگران و خصوصا خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. اجازه دهید خودش تصمیم بگیرد چه حدودی را برای شما مشخص کند. اگر سعی کنید به زور وارد دنیای شخصی او شوید، پیش خودش فکر می‌کند از همین حالا به فکر نقض حریم و محدودیت‌های او هستید. از نظر او، چنین جناب آقا در خانومدگی فردا، هیچ احترامی برای حریم خصوصی همسرش قائل نخواهد بود.

۶. بهداشت شخصی‌تان را رعایت کنید و بهترین لباس‌ها را بپوشید

بهداشت شخصی‌تان را رعایت کنید

لطفا ناآسوده نشوید! شاید گفتن این موارد درست نباانجام گرفت اما اهمیت زیادی دارد. باور کنید زیادی از آقام نمی‌دانند بوی بدی می‌دهند! دندان‌هایتان را مسواک بخانومید و موهایتان را شانه کنید. اگر تازه قهوه نوشیده‌اید یا سیگار کشیده‌اید، حتما قبل از ملاقات با شخص مورد علاقه‌تان آدامس یا آب‌نبات میوه‌ای بجوید.

دندان‌هایتان را بررسی کنید که چیزی لای آنها گیر نکـــرده باانجام گرفت! از پوشیدن لباس چروک خودداری کنید، مگر این‌که خود پارچه‌ی آن از نوع چروک باانجام گرفت. کمی به کمد لباس‌تان توجه کنید. تمیز به‌نظر برسید و اگر لباس‌های جدیدتر دارید، لباس‌های نخ‌نمای قدیمی‌تان را نپوشید (باور کنید این موضوع هیچ ربطی به پولدار بودن یا نبودن ندارد! برخی ابداً به نوع لباس خود اهمیت نمی‌دهند). اگر به خودتان احترام نگذارید، هیچ‌کس به شما احترام نخواهد گذاشت. نوع پوشش شما نشان‌دهنده‌ی سطح احترامی هست که برای خودتان قائل هستید.

نوع انتخاب لباس و نظافت‌تان به خود شما بستگی دارد (بد نیست بدانید بین طرز لباس پوشیدن و نوع شخصیت آدم‌ها ارتباط‌هایی وجود دارد). اما اینکه قدتان کوتاه هست یا کمی اضافه‌وخانوم دارید، ابداً جای نگرانی ندارد و باید به آن بی‌اعتنا باشید. زیادی از آقام به این چیزها اهمیت نمی‌دهند. اما اگر این مسائل برای فرد مورد نظرتان حیاتی هست یا آنها را نقص شما می‌داند، بگذارید برود. ابداً ارزش ندارد به‌خاطر او خودتان را به آب‌وآتش بخانومید. ناآسوده نباشید، زیادی از خانومان فوق‌العاده، منتظر یک اشاره از جانب شما هستند!

۷. هدایای معقول به او بدهید

هدایا زیاد اهمیت دارند

افزایش آقام عاشق هدیه‌گرفتن هستند، اما زمان هدیه‌دادن و نوع آن باید به‌جا و معقول باانجام گرفت. به‌عنوان مثال، اگر برای نخستین بار هست که فرد موردنظرتان را به شام دعوت می‌کنید، می‌توانید یک شاخه گل به او هدیه کنید؛ همین کافی هست، نیازی نیست به این زودی گل‌ها را همراه با شکلات در یک جعبه به شکل قلب یا چیزی شبیه به آن بگذارید.

چنین هدایایی شاید زیاد عالی و رمانتیک به‌نظر بیایند، اما در واقع احساس ناخوشایندی ایجاد می‌کنند. با این‌کار او تصور می‌کند به سرعت تحت یک تعهد قرار گرفته هست و او نیز باید درصدد جبران آن برآید. با هدایای زیاد و گران‌قیمت او را مدیون خودتان نکنید. به‌جای آن، از او بخواهید خودش محل رستوران را انتخاب کند و شما فقط رزرو کنید. اگر به سینما می‌روید، انتخاب فیلم را به‌عهده‌ی او بگذارید. این احترامی که برایش قائل می‌شوید، افزایش از هر چیز او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

۸. عاقلانه انتخاب کنید

به‌یاد داشته باشید قبل از هر چیز باید فرد موردنظرتان را عاقلانه انتخاب کنید. زیادی از افراد با دیدن زیبایی یک خانوم از شخصیت او غافل می‌شوند. تصور نکنید همه‌ی خانومان، نیکو و دوست‌داشتنی هستند و فقط آقاان ممکن هست سبب بدبختی خانومان شوند! اگر خانوم شخصیت نیکوی نداشته باانجام گرفت، به‌آسودهی می‌تواند یک آقا را بدبخت کند.

یک خانوم خونگرم و دوست‌داشتنی که تعدادان زیبا نیست، زیاد مطلوب‌تر از یک خانوم زیاد زیبا با مشکلات روانی هست. زیبایی سطحی، به‌مرور زمان محو می‌شود. اگر شخصیت درونی فرد را زیبا می‌بینید، بدانید که این زیبایی واقعی هست. این فرد با صداقت، محبت و تعهدی که به شما دارد، همواره در کنارتان و مایه‌ی آرامش شما خواهد بود.

پیش از آنکه همه‌چیز جدی شود نیکو فکر کنید. اگر احساس می‌کنید خانومی که انتخاب کـــرده‌اید درون زیبایی ندارد، ادامه ندهید. بروید و پشت‌سرتان را نگاه نکنید. عاقل باشید و گول ظاهر فریبنده‌ی افراد را نخورید.

۹. اگر فرد موردنظرتان علاقه‌ای به ارتباط با شما نشان نمی‌دهد، ادامه ندهید

این به‌معنای آن نیست که شما یا او مشکل دارید. گاهی دو نفر عالی و فوق‌العاده‌اند، اما برای یکدیگر ساخته نانجام گرفته‌اند. فرض کنیم شما زیاد باهوش و همه‌چیزپایان هستید، دلیلی ندارد که بتوانید هر کسی را به خودتان جذب کنید. اگر همه‌ی نکات فوق را رعایت کـــرده‌اید و باز هم او تمایلی نشان نمی‌دهد، همه چیز را پایان کنید. ناآسوده نباشید، موارد دیگری وجود دارند و شما نیز اکنون یاد گرفته‌اید چگونه با یک خانوم ارتباط برقرار کنید. مطمئن باشید خانومان زیادی وجود دارند که به شما نه نخواهند گفت! به صورت حتم این را هم در نظر داشته باشید که شخصیت‌هایی وجود دارند که هرگز نباید با آنها وارد رابطه عاطفی شوید.