فارس پیکس

گشایش کنگره حزب حاکم چین در پکن • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

گشایش کنگره حزب حاکم چین در پکن

دسته بندی : اخبار هنرمندان تاریخ : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

نوزدهمین کنگره حزب حاکم کمونیست چین بزرگترین رویداد سیاسی سال ۲۰۱۷ میلادی قبل از ظهر امروز چهارشنبه در منطقه پکن پایتخت…

به نقل فارس پیک، زیاد از دو هزار و ۲۸۰ نماینده از سراسر چین به پکن آمده و در این همایش که پلن و سیهست های پنج سال فردا کشور را در عرصه های مختلف فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی تعیین می کند ، شرکت کـــرده اند.
نزدیک به سه هزار و ۱۰۰ رویدادنگار از چین و ۱۳۴ کشور دنیا پوشش رویدادی این دوره از کنگره را برعهده دارند و حیاتیترین دستور کار آن تعیین شی جین پینگ به عنوان دبیر کل حزب برای پنج سال فردا هست.
این باره نزدیک به ۲۴ درصد از کل نمایندگان شرکت کننده در اجلاس خانوم هستند و همچنین اعلام انجام گرفته هست که این حزب با ۹۰ میلیون عضو بزرگترین حزب دنیا می باانجام گرفت که کنترل پر جمعیت ترین کشور دنیا و دومین اقتصاد جهان را در اختیار دارد.
هستماع گزارش هجدهمین دوره کنگره ، بررسی گزارش کار کمیسیون انضباطی حزب از دوره قبل تاکنون ، اعلام ابداًحات قانون اساسی حزب و تایید و تصویب آن ، تصویب اندیشه ها و راهبردهای شی جین پینگ دبیر کل حزب در قانون اساسی حزب و هستماع و بررسی چهار هزار و ۷۰۰ طرح پیشنهادی سازمان ها و ارگان های مدنی چین حیاتیترین دستور کارهای این دوره از کنگره هست.
همچنین در این دوره شرکت کنندگان پلن های ابداًحاتی اقتصادی چین را مورد رایخانومی و تصویب قرار می دهند و دولت و حزب تاکید دارند که ابداًحات اقتصادی با قدرت ادامه خواهد یافت.
پیش بینی انجام گرفته هست که رانجام گرفت اقتصادی چین در کل سال جاری میلادی به شش ممیز ۸ درصد و برای نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی به ۷ درصد خواهد رسید.