فارس پیکس

۲۲ ویژگی که از شما یک رهبر برجسته می‌سازد • فارس پیکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

رهبر بودن به ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی نیاز دارد که می‌توان آنها را آموخت یا در خود تقویت کـــرد. اگر دوست دارید مدیریت و رهبری کارمندان خود را به‌نیکوی عهده‌دار بشوید و رهبری کاردان و موفق باشید، یا در هر محیط و موقعیت دیگری نیز ویژگی‌هایی داشته باشید که از شما یک رهبر برجسته می‌سازد، با ما همراه باشید.

۱. تمرکز

برای اینکه رهبری برجسته و خاص باشید، باید تمرکز خود را تا جای ممکن بالا ببرید. صرف تایم و انرژی برای موارد خیلی جزئی و غرق‌انجام گرفتن در ریزه‌کاری‌ها، شما را از تصمیم‌گیری‌های حیاتی دور می‌کند. رهبران قوی، تمرکز دارند و این تمرکز را نسبت‌به رقبا بالا و بالاتر می‌برند تا تصمیم‌هایی درست و به‌موقع بگیرند. پس به‌عنوان رهبری برجسته، باید بتوانید هوشیارانه، موارد غیرضروری را حذف کنید.

رهبر متمرکز

۲. اعتمادبه‌نفس

رهبران برجسته با ارائه‌ی چشم‌اندازی واضح، اعتماد‌به‌نفس را به اطرافیان و پیروان خود القا می‌کنند. آنها مربیانی قوی هستند که همراهی با پیروان خود را به‌نیکوی می‌دانند. فرقی نمی‌کند آقا هستید یا خانوم، درهرحال اگر کمی بخشندگی و مهربانی را چاشنی رهبری خود کنید، تأثیرگذاری زیاد زیادی خواهید داشت. به صورت حتم یادتان نرود که در درجه‌ی نخست باید قاطع و صریح باشید.

۳. شفافیت

اگر می‌خواهید رهبری فوق‌العاده و شایسته باشید، باید دور نقاب‌زدن را خطی قرمز بکشید. متداوم خودتان باشید، خود واقعیِ واقعی. همه‌ی ما گاهی اشتباهاتی داریم. از اشتباه‌کـــردن نهراسید و همانی باشید که واقعا در ذهن دارید. اگر شخصیت واقعی‌تان را پشت نقاب‌ها پنهان کنید و به‌اندازه‌ی کافی شفاف و واضح با دیگران برخورد نکنید، اطرافیان نمی‌توانند درک درستی از موقعیت داشته باشند. غافل‌گیری آنها را کند خواهد کـــرد و موفقیتی حاصل نخواهد انجام گرفت.

۴. رهستی و صداقت

رهبر در حال نقل کردرانی

ارزش‌هایی که رهبر به پیروان القا می‌کند، دقیقا در رفتارهای آنها متجلی خواهد انجام گرفت. اگر رهبری انفعالی و خشک رفتار کند و زیاد از آنکه بر عملکـــرد درست صحه بگذارد، به کلام و مقررات بیهوده اکتفا کند، از به‌کارگیری هستعدادها و توانایی‌های حیاتی افراد بازمی‌ماند. اما صداقت و درستی و شفافیت در امور مختلف بر فرهنگ و عملکـــرد تأثیرات زیاد مثبتی خواهد داشت.

۵. الهام‌بخشی

هیچ رهبری از صفر و ابتدابه‌ساکن فردی قدرت‌مند نبوده هست و به‌تنهایی نیز امکان بیدارکـــردن ویژگی‌های برجسته را در خود نداشته هست. واقعیت این هست که همه‌ی ما از محیط اطراف‌مان تأثیر می‌گیریم. این تأثیرپذیری باعث می‌شود تا از نصایح و مشاوره‌های دیگران الهام بگیریم. این نصایح و کمک‌ها در کنار عقاید و انگیزه‌های شخصی باعث می‌شوند تا در راه شکوفایی قرار بگیریم.

قدرت الهام‌بخشیدن به دیگران را دست‌کم نگیرید. رهبران کاریزماتیک و برجسته متداوم باعث ایجاد جرقه‌هایی مثبت در ذهن پیروان خود می‌شوند و آنها را به سوی انجام کارهایی حیاتی سوق می‌دهند.

۶. شور و اشتیاق

اگر می‌خواهید در کاری موفق بشوید باید با پایان وجود به آن علاقه پیدا کنید. اگر شور و اشتیاق کافی در انجام کاری نداشته باشید، هر چقدر هم که دستاوردهای حیاتیی در خانومدگی داشته باشید، برای‌تان راضی‌کننده نخواهد بود. اشتیاق سبب موفقیت‌تان خواهد انجام گرفت.

۷. خلاقیت

رهبر در حال گفت‌وگو

در هر کسب‌وکاری یا به‌طور کلی در خانومدگی بشری، باید به منابع اندک و رقبا و افراد زیاد، دقت و توجه زیادی داشته باشید. برای بقا و موفقیت باید خلاق باشید و خلاقانه عمل کنید. افراد خلاق رهبران نیکوی هستند. به‌ویژه در دنیای امروز تنها راه مواجهه و مبارزه با چالش‌های مختلف، در سازمان‌ها، کسب‌وکارها و… هستفاده و به‌کارگیری خلاقیت هست.

۸. صبر و تحمل

صبور بودن میزان تعهد و وفاداری شما را به کاری که انجام می‌دهید، نشان می‌دهد. هر راهی، دشواری‌هایی دارد که فقط با حوصله و آگاهی می‌توان آنها را پشت سر گذاشت. باید به‌عنوان رهبری برجسته، بدانید که بر چه چیزهایی تأکید داشته باشید و از چه مواردی صرف‌نظر کنید.

باید چشم‌اندازی مشخص داشته باشید و با جامع‌نگری همه موارد حیاتی در راهتان را زیرنظر داشته باشید. مثلا در زمینه‌ی کسب‌وکار باید به بازارهای مختلف، رقبا، امور مالی، تقاضای مشتری و… توجه داشته باشید. به صورت حتم شانس هم نقش کوچکی در موفقیت‌ها گیم می‌کند.

۹. رِواقی‌گری

واقعیت تلخی وجود دارد که نمی‌شود آن را کتمان کـــرد: ما هیچگاه از اشتباهات، دشمنان و دشواری‌ها درامان نیستیم. رواقی‌گری نوعی فلسفه‌ی فکری هست که می‌گوید: «مشکلات و موانع را باید پیش‌بینی کنید تا در زمان وقوع آنها غافل‌گیر نشوید.». پیش‌بینی کـــردن از ابراز واکنش‌های عجولانه و احساسی جلوگیری می‌کند.

برای لحاظ‌کـــردن این طرز فکر در شیوه‌ی رهبری‌ خودتان باید سناریوهایی از بدترین شرایط در ذهن خود ایجاد کنید. سپس با درنظر گرفتن این شرایط راهکارهایی برای رفع آنها در ذهن خود داشته باشید. رواقی‌گری نمی‌گذارد که در بحران‌های آنی، ضعیف باشید و شکست بخورید.

۱۰. تشخیص موارد غیرعادی

قایق پیش‌رو

به‌عنوان رهبری مؤثر باید بتوانید، موارد غیرعادی را تشخیص بدهید و مفاهیم پنهان پشت داده‌هایی را که در اختیار دارید به‌نیکوی شناسایی و معنی کنید. با دقت بر داده‌ها و شواهدی که در اختیار دارید، باید بتوانید خیلی از موارد غیرعادی را پیش‌بینی کنید و برای حل و رفع آنها فکری بکنید.

۱۱. منحصربفرد بودن

تقلید مثبت و درس گرفتن از نکات حیاتی در کار دیگران زیاد فکر نیکوی هست، اما اگر می خواهید رهبری خاص و تأثیرگذار باشید، باید ویژه و منحصربه‌فرد باشید. سعی کنید پایان ویژگی‌ها، رفتارها، دستاوردها و موفقیت‌های دیگران را درست زیر نظر بگیرید و از آنها درس و الهام بگیرید. تقلید صرف کار جالبی نیست، پس تلاش کنید پایان نکاتی را که از دیگران می‌آموزید، به زبان و سبک خود ترجمه کنید.

۱۲. آزاداندیشی و ذهن باز

برخی تصورات قدیمی می‌گویند: «رهبر نیکو، فردی قاطع هست که از عقاید و اهداف خود، تحت هیچ شرایطی عدول نمی‌کند». این حرف تکمیلا اشتباه هست. رهبران برجسته و قوی، کسانی هستند که با انعطاف‌پذیری توأم با دوراندیشی، مدام چشم‌انداز موردنظر خود را با اوضاعی که در آن قرار دارند و اقتضائات مختلف تطبیق می‌دهند.

۱۳. تصمیم‌گیری

فرض کنید که داوری مسابقه‌ای ورزشی را عهده‌دار انجام گرفته‌اید. دراین‌صورت باید بتوانید تصمیماتی درخور و مقبول بگیرید و شک و حدس و گمان را در لحظات حساس کنار بگذارید. به‌عنوان رهبر باید قاطعانه و براساس داده‌هایی که دراختیار دارید تأمل کنید و تصمیم بگیرید. تصمیمات‌تان را بدون شک و ترس بگیرید و صریح آنها را اعلام کنید.

۱۴. داشتن شخصیتی شاخص و دوست‌داشتنی

پیکان رهبری

هر کدام از ما عضوی تکمیلا منحصربه‌فرد در تابلوی خلقت هستیم. هر یک از ما حرفی برای گفتن دارد و وجودش تکمیل‌کننده بخش حیاتیی از این جهان هست. پس باید تلاش کنیم که خودِ خودِ حقیقی‌مان باشیم. لازم نیست به عبارت خودمانی فیلم گیم کنیم و دروغ بگوییم.

به‌عنوان رهبر نیز ارتباطاتی حقیقی با دیگران و نه‌صرفا به‌خاطر بهره‌مندی از آنها باعث می‌شود تا فردی دوست‌داشتنی و شاخص باشید. رهبری محترم و دوست‌داشتنی، ارتباطاتی واقعی با دیگران برقرار می‌کند و این ارتباط به‌طور قطع، بر عملکـــرد گروه نیز اثرگذار هست.

۱۵. مثبت‌نگری و انرژی نیکو

برای کسب نتایج نیکو و عالی باید بتوانید، مثبت‌نگری و خوش‌بینی را در اعمال و حرف‌هایتان جاری کنید. در راه رسیدن به اهداف‌تان، متداوم فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که تنها با انرژی مثبت می‌توان آنها را پشت سر گذاشت. به صورت حتم لازمه‌ی توانمندی برای مواجهه با مشکلات مختلف، غلبه بر ترس‌ها و اعتقاد به انجام گرفتنی و ممکن ساختن آرزوها و اهداف هست.

۱۶. بخشندگی

به‌عنوان رهبری برجسته باید به‌دنبال ارائه بهترین‌ها از سوی خود باشید. اگر بخشنده باشیم و در ابراز توانایی‌ها و کمک کـــردن به دیگران بی‌چشمداشت عمل کنیم، خودمان هم زودتر و بهتر رانجام گرفت خواهیم کـــرد و به موفقیت خواهیم رسید.

۱۷. پشتکار

رهبر قوی

برای دست‌یافتن به موفقیت، تلاش و پشتکار لازم هست. این جمله تکمیلا کلیشه‌ای و تکراری هست اما صددرصد واقعی و درست هست. تفاوت رهبران برجسته با سایرین دقیقا در همین ویژگی هست. رهبران بزرگ دست از کار نمی‌کشند و باوجود پایان دشواری‌ها، راه را تا انتها ادامه می‌دهند. پس پشتکار را به عنوان بخشی لاینفک از موفقیت متداوم در ذهن داشته باشید.

۱۸. بینشی درست

باید روشنگری را در تصمیمات و فعالیت‌های خود به‌کار بگیرید. این توانایی تا حد زیادی شخصی هست اما با تمرین می‌توان به آن دست‌ یافت. باید بتوانید امورات و مسائل حیاتی را با روشنگری نخستویت‌بندی کنید. بینش شما باعث می‌شود راه پیش روی‌تان مشخص بشود.

۱۹. توانمندسازی

موفق‌ترین گروه‌ها، لزوما گروه‌هایی نیستند که بهترین و باهستعدادترین اعضا را دارند. بهترین گروه‌ها، گروه‌هایی هستند که با درنظر گرفتن هستعدادها، توانایی‌ها و اعتماد به یکدیگر رو به جلو حرکت می‌کنند. رهبر نیکو باید به توانمندانجام گرفتن خود و پیروانش توجه کند. ایجاد احساس مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی درباره‌ی اختیارات افراد زیاد حیاتی هست.

واگذاری مسئولیت به دیگران درظاهر شاید کار ساده‌ای به‌نظر برسد، اما درحقیقت این‌طور نیست. فقط رهبران برجسته قادر به مدیریت درست این مسئله هستند. رهبرانی که می‌دانند چگونه به دیگران مسئولیت واگذار کنند و با این کار، هستعدادها و ظرفیت‌هایشان را شکوفا ساخانومد.

۲۰. ارتباطات

اگر افراد شما به‌درستی انتظارات‌تان را برآورده نمی‌کنند، این مشکل دقیقا به‌خاطر نوع ارتباطات شما با آنها هست. باید بتوانید انتظارات خود را با برقراری ارتباطاتی دائمی و درست به دیگران منتقل کنید. یادتان باانجام گرفت که ارتباطات، ساختاری دوسویه دارد. یعنی هم شما باید نظرات و انتظارات خود را به طرف مقابل منتقل کنید و هم او باید امکان انتقال این موارد را به شما داشته باانجام گرفت. به‌همین‌دلیل داشتن همراهانی باهوش و مسئول در رهبری کمک بزرگی برای‌تان خواهد بود.

۲۱. پاسخ‌گویی

برای موفقیت و ایجاد اعتبار باید پاسخ‌گو باشید و پای کارهایی که می‌کنید و اشتباهاتی که رخ می‌دهد، بایستید. شانه خالی کـــردن و دلیل‌تراشی متداوم آسوده‌تر از ایستادگی شجاعانه به‌نظر می‌رسد، اما واقعیت چیز دیگری هست. اگر بتوانید به اشتباهات‌تان اعتراف کنید، فرد و رهبری هستثنایی و موفق‌ خواهید بود و امکان رفع مشکلی که باعث ایجاد آن انجام گرفته‌اید نیز افزایش وجود خواهد داشت.

۲۲. کنجکاوی

وظیفه‌ی شما به‌عنوان رهبر این هست که توانایی‌ها و نقاط قوت پایان افراد را بشناسید. به صورت حتم کمی طول می‌کانجام گرفت، ولی نتیجه‌ی مقبولی به‌همراه خواهد داشت. باید بدانید که گروه شما همه‌ی پاسخ‌ها و توانایی‌ها را در آستین ندارد. اگر فکر کنید که همه‌چیز دراختیار گروه شما هست و لازم نیست کنجکاوی به‌خرج بدهید و ناشناخته‌ها و ظرفیت‌ها و فرصت‌های مستتر را شناسایی کنید، آسیب خواهید دید.

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید

جلسات کاری را تبدیل به ابزار موفقیت خود کنید.


۳۶۰۰۰تومان